košík 0 položek 0,- Kč bez DPH

Hlavní kategorie
Světelné zdroje - žárovky Bodová světla - vestavná Transformátory Zářivková svítidla LED a Designová svítidla Svorky Dýhy Průmyslová lepidla disperzní lepidla Tmely a montážní pěny Stahovací pásky

Disperzní lepidlo na dřevo Woodmax OC 14.50_D4_20 Kg

Disperzní lepidlo na dřevo Woodmax OC 14.50_D4_20 Kg

doprava zdarma

Jednosložkové disperzní lepidlo OC 14.50 Woodmax na bázi modifikované disperze polyvinylacetátu, s odolností proti vodě třídy D4. Certifikováno Německou společnosti IFT v Rosenheimu, certifikát WATT91. Množství 20 Kg.


dodavatel: Synthos
odhadovaný čas doručení: 2 dny
POUŽITÍ: LEPIDLO NA DŘEVO
1 404.00 1 698.84 0
Cena bez DPH:
Cena vč. DPH:

1 404,-

1698.84,-

ks


Popis produktu Disperzní lepidlo na dřevo Woodmax OC 14.50_D4_20 Kg

Použití, lepidlo na:

  • lepení masivního dřeva pro stavební truhlářství
  • lepení měkkého dřeva
  • lepení tvrdého dřeva
  • lepení podlahových panelů
  • lepení dřevotřískových a dřevovláknitých desek
  • lepení překlížky
  • lepení jiných savých materiálů napodobujících dřevo
  • lepení dýhy nebo HPL laminátů na dřevotřískové nebo MDF desky
  • lepení v lisech za studena
  • lepení v lisech za tepla

 

Příprava materiálu:

Povrch, na který budeme nanášet lepidlo musí být suchý, čistý, zbavený prachu, nesmí obsahovat stopy oleje nebo maziv. Tyto nežádoucí nečistoty snižují přilnavost lepidla k lepenému povrchu. Vlhkost lepených materiálů se musí pohybovat mezi 10 ÷ 14 %. Plochy lepených elementů upravte tak, aby k sobě lícovaly, lepidlo nevyplňuje nerovnosti.

 

Nanášení lepidla:

Lepidlo OC 14.50 D4 woodmax je určeno nejen k ručnímu, ale také ke strojovému nanášení. Lepidlo může být nanášeno na jednu anebo obě lepené plochy pomoci štětce, špachtle, ručního válečku, tlakové lahve s dávkovačem, ale také strojově pomocí trysek anebo válců. Doporučujeme důkladně promíchat lepidlo před každým použitím. Doporučené množství lepidla je 90 ÷ 180 g/m2, záleží od savosti lepených materiálů.

 

Zabarvení:

U běžných dřevin lepidlo OC 14.50 D4 woodmax nezpůsobuje zabarvení dřeva. Upozornění: Při práci s lepidlem se vyhněte používání nářadí obsahující železo, Nežádoucí zabarvení dřeva může také nastat při kontaktu lepidla se dřevem obsahujícím větší množství tříslovin.

 

Otevřený čas:

Otevřený čas lepidla OC 14.50 D4 woodmax se pohybuje od 3 ÷ 10 min. Tento čas měřený od nanesení lepidla do spojení lepených ploch, závisí v značné míře od druhu a pórovitosti lepených materiálů, množství naneseného lepidla, vlhkosti a teploty vzduchu, lepidla a lepených elementů.

 

Teplota lepení:

Ujistěte se, že teplota lepených dílců, lepidla a okolního vzduchu je v rozmezí 15 ÷ 30 °C. Vyšší i nižší teplota snižuje pevnost spoje. Lisování: lisovací tlak v rozmezí 0,1 ÷ 1,2 N/mm2 v závislosti na napětí vyskytujícím se v lepených materiálech. Při ručním nanášení lepidla přitiskněte spojované plochy takovým způsobem, aby to způsobilo vytékání přebytku lepidla. doba lisování závisí od druhu dřeva a jeho vlhkosti, teploty a vlhkosti vzduchu a od množství naneseného lepidla a od napětí vyskytujícího se v lepených materiálech.Lepené elementy lisujte do okamžiku dosáhnutí odolnosti umožňující další zpracování anebo transport. Navrhovaný průměrný čas při lisování za studena 20 ÷ 25 min.

Napište nám

Nevíte si s něčím rady, nebo se chcete na něco zeptat, neváhejte, rádi Vám pomůžeme.

Informace o zpracování osobních údajů